O Nas

Wychowanie dziecka to nie miła zabawa,
a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy,
kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…
Janusz Korczak, "Dzieła, tom 7: Jak kochać dziecko. Dziecko w rodzinie"

Przedszkole Miejskie w Chocianowie powstało w 1981r. na osiedlu, przy ul. Wesołej 14. Jest placówką 7-mio oddziałową. Bazę dydaktyczną stanowi wolnostojący, jednopiętrowy budynek. Znajduje się w nim siedem sal przystosowanych do zabaw i zajęć dydaktycznych (z zapleczem sanitarnym), sala gimnastyczna, szatnia, zaplecze kuchenne oraz pomieszczenia biurowe. Placówka jest otoczona ładnym, dużym, zagospodarowanym ogrodem oraz przestronnym i bezpiecznym placem zabaw. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Przedszkole czynne jest codziennie od godz. 6:00 do16:00, za wyjątkiem przerwy wakacyjnej w lipcu lub sierpniu. W tym czasie odbywają się zajęcia planowane, w oparciu o podstawę programową oraz program wychowawczy. Bezpłatna podstawa programowa realizowana jest w godzinach od 08:00 do 13:00.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia dodatkowe:
- język angielski,
- rytmika,
- terapia logopedyczna.

Kadra pedagogiczna składa się z wykwalifikowanych nauczycieli z wyższym wykształceniem pedagogicznym, które gwarantuje, że praca wychowawczo - dydaktyczna z dziećmi w wieku przedszkolnym jest na wysokim poziomie. Ponadto systematycznie doskonalimy nasze umiejętności dzięki czemu zajęcia odbywające się w placówce są dostosowane do potrzeb i zainteresowań wychowanków. W przedszkolu dbamy o życzliwą i przyjazną atmosferę: nauczyciele, personel administracyjny i obsługowy stanowią zespół chętny do pracy. Staramy się przede wszystkim by „zadowoleni rodzice przyprowadzali do nas uśmiechnięte dzieci”. Robimy wszystko, aby dzieci czuły się  bezpiecznie i z radością spędzały czas bawiąc się i ucząc. Angażujemy rodziców w "życie przedszkolne" poprzez: integracyjne spotkania, wspólne warsztaty, zajęcia otwarte, wycieczki. Na terenie przedszkola odbywa się szereg imprez i uroczystości, które są wymienione w zakładce "Kalendarz wydarzeń".

Serdecznie zapraszamy do Przedszkola.

 

Copyright © by www.przedszkole.chocianow.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.